تکمیل چهارخطه شدن محور سامان – بروجرد با جدیت دنبال می شود

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: تکمیل چهار خطه شدن محور سامن - بروجرد با جدیت دنبال می شود چراکه این محور از نقاط حادثه خیز در استان همدان است.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، " مهندس حسن ربانی ارشد" از  برنامه‌های پیش رو راه و شهر‌سازی استان‌ طبق سند توسعه 3 ساله  به ساخت و تکمیل پروژه محورچهار بانده سامن - بروجرد اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه این طرح ردیف اعتبارملی ندارد ، هزینه‌های پروژه باید  از محل نقاط حادثه خیز تأمین شود.

وی بیان‌کرد:  از کل 15 کیلومتر  محور سامن به سمت بروجرد ، سالیان قبل 6 کیلومتر زیر بار ترافیک رفته  و  در حال حاضر 9 کیلومتر باقی مانده  که حدود 35 تا 40 درصد  پیشرفت فیزیکی دارد و اهتمام ما بر این است که در صورت کمک سازمان راهداری و‌حمل نقل کشوری  بتوانیم قبل از اتمام‌فصل کاری امسال این پروژه را تکمیل کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان در ادامه تصریح کرد: از جمله زیر ساختارهای اساسی که برای شهرستان ملایر  در این سند راهبردی در نظرگرفته شده  اجرای  22 کیلومتر از 4 خطه محور ملایر - آورزمان به سمت نهاوند است که به زودی  عملیات اجرایی این پروژه با حضورمقامات کشوری آغاز می‌شود.

 

مهندس ربانی ارشد با تأکید بر حمایت مالی در راستای محوطه سازی و ساخت دیوارهای حائل از محل یارانه‌های غیر نقدی توسط اداره‌‌ کل راه و شهر سازی ابراز کرد: در شهرستان ملایر به دنبال امضاء تفاهمنامه‌ای با شهرداری هستیم  که کار محوطه سازی و ساخت دیوارهای حائل و‌خدمات شهری را انجام دهد و‌ با توجه به غیر نقدی بودن یارانه‌ها  اداره راه و شهر سازی از محل تهاتر یا فروش زمین از محل  منابع ملی هزینه آن را پرداخت کند.

وی خواستار تعامل و ‌همکاری سایر  دستگاه‌های خدمات رسان با اداره راه و شهرسازی در راستای تسریع در تکمیل و تحویل تعداد واحدهای باقیمانده ازمسکن‌مهر در سطح استان تا پایان امسال شد.