نمایش دستاوردهای بازآفرینی شهری همدان در نمایشگاه بین المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد: نخستین نمایشگاه بین المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری از 23 تا 25 دی ماه در محل شبستان مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان،" مهندس حسن ربانی ارشد" با تاکید بر حضور فعال و موثر این اداره کل به همراه شهرداری همدان گفت: یکی از سکوهای بسیار مهم در معرفی و اطلاع رسانی و شناسایی پتانسیل ها، توانمندی ها و قابلیت های فنی دستگاه های اجرایی و نهادهای مختلف، برگزاری نمایشگاه ها می باشد.

وی ادامه داد:  این نمایشگاه متناسب با شرایط روز کشور در بخش مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری طراحی و برنامه ریزی شده است و تحقق اهداف آن منوط به حضور گسترده دستگاههای عضو ستاد بازآفرینی شهری و شهرداری های شهرهای هدف بازآفرینی شهری است.

وی افزود: نمایشگاه، مرکزی برای تبادل اطلاعات و دست یافتن به پدیده های نوین علم و صنعت و انتقال فناوری و تجربه است.

مهندس ربانی خاطرنشان ساخت: همچنین برگزاری نمایشگاه موجب افزایش و بالا رفتن سطح اطلاعات و دانش عمومی، علمی و فنی بازدید کنندگان نیز می گردد.

وی یادآورشد: توجه به بافت‌های فرسوده و قدیمی و رفع ناپایداری آنها، به موضوعی جدی و محوری تبدیل شده و سازمان‌های ذی ربط را به تکاپوی ساماندهی و بازآفرینی بافت‌های مذکور سوق داده و لزوم مداخله در این بافت ها را بیشتر از هر زمان دیگری مطرح کرده است.

مهندس ربانی تصریح کرد: با توجه به تغییرات مفاهیم اساسی در حوزه شهرسازی، این نمایشگاه نیازهای کامل یک نمایشگاه مدرن و متناسب با شرایط روز ایران و جهان در بخش مسکن، شهرسازی و باز آفرینی شهری را پوشش می دهد که طی سه روز به منظور تحول در آینده مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری به شرکت کنندگان،فرصت استثنایی آشنایی با پروژه های عظیم و کلان ساختمانی و انبوه سازی مسکن کشور و نفوذ به جمع حرفه ای‌ها را می‌دهد و آشنایی با آخرین تکنولوژی های جدید و نوآوری های نوین در بخش‌های مختلف صنعت مسکن،  در دستور کار آن قرار دارد.