باید در شهر توسعه متوازن و عادلانه داشته باشیم

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: موضوع توسعه متوازن و توزيع عادلانه امكانات يكي از شاخص‌هاي اصلي در توسعه پايدار  شهر است و ما به عنوان نماینده دولت به این امر کمک خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان،" مهندس حسن ربانی ارشد" در گفتمان نقد و بررسی پروژه های جدید شهر همدان عنوان کرد: این اداره کل آمادگی دارد در تمام برنامه های استان شرکت نموده و کمک کند .

وی با بیان این مطلب که همدان یک شهر مهاجر فرست و مهاجر پذیر است گفت: همدان جزء شهرهای پرتراکم کشور است و برای مهاجر پذیر شدن باید بیشتر به سمت توسعه شهری حرکت کنیم.

مهندس ربانی یادآورشد: خوشبختانه این استان در حوزه های  مختلف از جمله درمان، دانشگاه و گردشگری دارای مدیریت یکپارچه شهری است و امیدواریم در بحث بازآفرینی نیز گام های بلندی در استان برداریم.

وی  ادامه داد: بازآفرینی شهری از مقوله هایی است که میتوان به عنوان رویکرد اقتصاد مقاومتی به آن نگاه کرد و خوشبختانه امسال برنامه جامعی توسط دولت تدبیر و امید جهت حمایت از ساخت مسکن در محلات بافت فرسوده ابلاغ شده است.

مهندس ربانی خاطرنشان ساخت: تا کنون در این استان 95 محله و نزدیک به 65 مرکز محله تاریخی و با ارزش شناسایی و تصویب شده است.

وی در رابطه با طرح جامع گفت: این طرح نیز با کمک دستگاههای ذیربط و مشاورین متخصص در حال تهیه است و انشالله در آینده شهر بزرگی برای آیندگان خواهیم ساخت و این امر تنها با همیاری تمامی دستگاهها و مردم عزیز استان محقق خواهد شد.

گفتنی است در این گفتمان چند ساعته مهندس مالمیر مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان، دکتر سجاد زاده مدیر گروه طراحی شهری دانشگاه بوعلی سینا، دکتر یوسفی نوید معاون معماری و شهرسازی شهرداری و سید مهدی وفایی معاونت هماهنگی برنامه و بودجه و دکتر محمدیان عضو هیئت علمی معماری دانشگاه بوعلی سینا حضور داشتند.

لازم به ذکر است درپایان این گفتمان از سخنرانان با اهداء لوح، تقدیر به عمل آمد