انجام آسفالت راه 6 روستای بالای20خانوار تا پایان سال در ملایر

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان ملایر از آسفالت راه 6 روستای بالای20خانوار تا پایان سال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، " علیرضا صارمی" اجرای آسفات راه  روستاهای دارای قرارداد را از برنامه‌های آتی این اداره عنوان‌کرد و گفت: تا پایان امسال آسفالت راه 6 روستای بالای،2 خانوار هریرز، چشمه‌پهن، ننج، پیر خداوردی، گولوند و ‌پریان با اعتبار 2 میلیارد تومان انجام می‌شود

وی از دیگر اقدامات اداره راه شهرسازی به  آغاز عملیات اجرایی فاز دوم 4 خطه محور بروجرد سامن اشاره کرد و افزود: حد فاصل یونس تا دو راهی بروجرد نهاوند با اعتبار 11 میلیارد تومان در دست  احداث بوده و 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

صارمی اجرای کانال محله شمش آباد در راستای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری با اعتبار بالغ بر 400 میلیون تومان را از دیگر برنامه‌های اداره راه و شهر سازی ملایر دانست و افزود: این ‌کانال که 200 متر طول دارد با هدف جمع آوری آب‌های سطحی ایجاد شده  هم اکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

رییس راه و شهر سازی ملایر اجرای فاضلاب یکپارچه شهری در محله سرجوی  ملایر با اعتباریک میلیارد تومان را از دیگر طرح های اداره راه‌ و شهر سازی در راستای طرح باز آفرینی شهری دانست .

وی احداث مسیر روستای دره راه از محور مرویل با اعتبار 500 میلیون تومان و به طول 200 متر را از دیگر اقدامات این اداره برشمرد و افزود:  آسفالت راه زندان جدید ملایر به طول 1200 کیلومتر با اعتبار 300 میلیون تومان نیز در دست انجام است که تا پایان تیر ماه به اتمام‌ می‌رسد.

صارمی آغاز عملیات اجرایی درمانگاه محله سرجوی شهرستان با اعتبار یک میلیارد تومان و همچنین احداث پارک محلی در کنار یخدان‌ میر فتاح یکی از آثار تاریخی ارزشمند شهرستان با اعتبار 800 میلیون تومان را از دیگر برنامه‌های  آتی اداره راه و شهرسازی بیان کرد و افزود: پیمانکار طرح انتخاب شده و عملیات اجرایی به زودی آغاز می‌شود .

وی با اشاره اینکه هم اکنون در ملایر متقاضی مسکن مهر نداریم، گفت: شرایط مسکن مهر از واحدها برداشته شده و تعداد 200 واحد با وام 40 میلیون تومانی با نرخ بهره 4 درصد در شهرستان ملایر آماده واگذاری است .

 

صارمی از شروع  عملیات اجرایی فاز دوم  محور ملایر- آورزمان تا عشوند به طول 8 کیلومتر  که شامل گردنه آبدر نیز می‌شود با اعتبار 20 میلیارد تومان خبر داد و افزود: برای اجرای فاز اول این پروژه نیز  از ابتدای محور آورزمان تا پیچ دم سیاه که به طول 5 کیلومتر است با پیگیری نمایندگان مبلغ 6 میلیارد تومان  از محل حذف نقاط حادثه خیز تخصیص یافته ‌که به زودی به مناقصه گذاشته و با پیمانکار قرار داد بسته ‌می‌شود.