تشکیل جلسه کمیسیون ماده پنج طرح تفصیلی شهرهای بهار ، لالجین وصالح آباد

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه وشهرسازی از تشکیل جلسه کمیسیون ماده پنج طرح تفصیلی شهرهای بهار ، لالجین وصالح آباد در محل دفتر معاونت امور عمرانی استانداری همدان با حضور اعضاء کمیسیون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان ، "مهندس مریم سمایی" بیان کرد: در راستای رسیدگی به مشکلات شهروندان و سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح های شهرسازی از جمله  بازگشایی و تعریض معابر، تحقق پذیری کاربریهای عمومی و غیر انتفاعی شهری ، پیشنهادات مختلفی مطرح گردید که اعضاء درعین نظرگرفتن حقوق مالکین برحفظ حقوق تمامی شهروندان در راستای عدالت شهری درتوزیع خدمات تاکید داشتند.

وی افزود: در این جلسه ، موضوع اصول شهرسازی و احداث معابر و شبکه دسترسی مناسب مبتنی بر واقعیت های کنونی شهر از جمله اولویت های مهم بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این راستا تعدادی ازپرونده ها با اولویت حل مسائل و مشکلات فوری شهر وشهروندان از جمله کمک به تکمیل تعریض وآزاد سازی کمربندی درشهر بهار جهت تسهیل در رفت و آمد عمومی و حل مشکلات ترافیکی شهر ، جابجایی و ابقاء معابر و برخی از کاربری ها از جمله آموزشی و مسکونی مطرح و تصمیمات لازم اتخاذگردید.

وی یادآور شد: ضمناً در شهر لالجین نیز اصلاح خط پروژه برخی معابر از جمله کوچه وحدت ،ضلع شمالی بلور معلم ودر شهر صالح آباد نیز با توجه به ضرورت ساماندهی بخشی از محور ورودی شهر  و ایجاد رونق و همچنین سیمای شهری مطلوب طرح بلوار الغدیر مورد بررسی و تصویب قرارگرفت.

مهندس سمایی در پایان خاظر نشان ساخت: در این جلسه بر توسعه متوازن شهرها وتوزیع امکانات و دسترسی برابر همه شهروندان که دراولویت اقدام کمیسیون ماده پنج بوده و برحرکت در چارچوب ضوابط و مقررات تاکید شد.