۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه آزمون ورود به حرفه مهندسی در همدان برگزار می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی در تاریخ ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت  ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان،" مهندس فرهاد فرزانه"  اظهار کرد: آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری برگزار می‌شود.

وی افزود: تعداد کل مهندسین شرکت‌کننده 2 هزار و 607 نفر آزمون است که برای ورود به حرفه مهندسی و دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مهندس فرزانه به رشته تحصیلی داوطلبان نیز اشاره کرد و گفت: این داوطلبان در هفت رشته مهندسی معماری (صلاحیت های نظارت، طراحی و اجرا)، عمران (صلاحیت های نظارت، محاسبه و اجرا)، تاسیسات برقی و مکانیکی،( طراحی و نظارت) ، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

 

وی یادآور شد: ‌محل برگزاری آزمون‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان واقع در شهرک شهید مدنی (حسن‌آباد) و دانشگاه آزاد اسلامی ملایر است.

مهندس فرزانه خاطرنشان کرد: در آزمون پنجشنبه صبح  یک هزار و 174 نفر شامل 895 نفر در همدان و 279 نفر در شهرستان ملایر شرکت می کنند و  بعدازظهر همین روز نیز 806 نفر شامل 601 نفر در همدان و 205 نفر در ملایر با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: در صبح روز جمعه 365 نفر شامل 267 نفر در همدان و 98 نفر در ملایر و بعد از ظهر جمعه 262 نفر شامل 223 نفر در همدان و 39 نفر در ملایر  به رقابت خواهند پرداخت.

گفتنی است 20 درصد از شرکت کنندگان این آزمون خانم هستند و 23.8 درصد از شرکت کنندگان در حوزه ملایر شرکت نموده اند.