بازدید مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان از روند اجرایی پروژه کنارگذر رزن

مهندس فرهاد فرزانه به همراه آقای لطفی نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی و مهندس نادیان مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی از روند اجرایی پروژه کنارگذر رزن قطعه اول و دوم بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، " مهندس فرزانه"  پس از  جلسه با آقای سلامتی فرماندار شهرستان رزن  در معیت کارشناس عمرانی فرمانداری رزن  از روند اجرای این پروژه توسط  پیمانکاران مربوطه (شرکتهای پارس مهان آسیا و پاینده راه اندیشه)  بازدید نموده و با توجه به پیگیری های صورت گرفته برای جذب اعتبارات ملی دستور افزایش ماشین آلات  برای پیشبرد سریع پروژه را دادند.

همچنین مهندس فرزانه در این بازدید یک روزه در خصوص موانع و مشکلات پروژه در موضوع مالکین اراضی مسیر بیان کرد:  پیگیر و منتظر تخصیص نقدی برای پرداخت به معارضین هستیم. ضمن اینکه مقرر شد با دستور فرماندار، جلسه ای با حضور کارشناس حقوقی اداره کل راه و شهرسازی و مالکین زمین های مورد نیاز پروژه های رزن در بخشداری مرکزی و سردرود برگزار شود.

وی در خصوص وضعیت کنونی پروژه کنار گذر رزن عنوان کرد: این پروژه در دو قطعه  به طول کلی ۹ کیلومترمی باشد که قطعه اول به طول حدود ۳ کیلومتر  با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد تومان و از پیشرفت فیزیکی 75 درصد برخوردار است.

وی یادآورشد: عرض زیرسازی این قطعه ۲۵ متر ، عرض آسفالت هر باند 10.4 متر  و آسفالت لایه اول( بیندر) به ضخامت ۷ سانتیمتر و لایه دوم (توپکا )به ضخامت ۵ سانتیمتر است.

وی تصریح کرد: پل تقاطع محور رزن - دمق سر ستون وتیرها انجام شده و رمپهای  ورودی و خروجی نیز در دست اجرا است.

مهندس فرزانه در رابطه با قطعه ۲  این پروژه گفت: این قطعه به طول 6 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر نه میلیارد و هفتصد و هفتاد میلیون تومان در حال اجرا می باشد که در حال حاضر حدود سه کیلومتر آن در دست اقدام است و تعداد 8 دهانه پل به صورت کامل اجرا  شده ، قسمتی از پروژه در مرحله اجرای ساب بیس می باشد و هم اکنون  از پیشرفت فیزیکی 30 درصدی برخوردار است.