برگزاری جشن ولادت حضرت فاطمه(س) و جشن تکلیف در اداره کل راه و شهرسازی استان همدان

رئیس ستاد اقامه نماز استان گفت: تمامی مردان و زنان باید زندگی خود را با تراز وجودی حضرت زهرا (س)انطباق دهند.
همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن ، مراسم جشنی با حضور بانوان همکار ، رئیس ستاد اقامه نماز استان، مدیر کل راه و شهرسازی استان و جمعی از کارمندان در نمازخانه این اداره کل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، " حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم " در این مراسم  با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زهراء (س) و روز زن به ضرورت تبیین شخصیت والای حضرت زهرا (س) اشاره کرد وگفت: تمامی مردان و زنان باید زندگی خود را با تراز وجودی حضرت زهرا (س)انطباق دهند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان  امن ترین خانه‌ها را خانه‌هایی دانست که با نور خدا و قرآن رشد می‌کنند و افزود: نجات بشریت و آرامش و استحکام وقوام خانواده ها در گروی اقتداء به حضرت زهرا(س) است.
وی در رابطه با رفتار پیامبر با دخترش اظهار کرد: زمانی که حضرت فاطمه(س) به منزل پیامبر وارد می شد، رسول خدا دست او را می گرفت، سپس او را می بوسید و در جای خود می نشاند.
حجت الاسلام حسنی حلم در ادامه یادآورشد: ائمه جماعات متناسب با مسائل روز سطح علمی خود را ارتقا دهند چرا که امروزه نحوه مطرح کردن سئوالات شبهه انگیز تغییر کرده است.
رئیس ستاد اقامه نماز استان گفت: یکی از شیوه های ترغیب و تشویق و جذب آحاد مردم به ویژه جوانان به نماز، محبت، تواضع، آراسته و عامل بودن ائمه جماعت است چرا که روحانیون به عنوان الگوی ادای فریضه الهی در جامعه محسوب می شوند.
وی خطاب به ائمه جماعت ادارات استان همدان افزود: برای موفقیت در هر کار و حیطه ای باید عامل ها شناسایی شوند تا بتوان جوانان را جذب نماز کرد.
حجت الاسلام و المسلمین حسنی حلم با بیان اینکه انسان در هر دوره ای نیازمند آموزش است، عنوان کرد: آموزش مبنای حرکت به سوی رشد در هرجامعه است به طوری که با آموزش، بصیرت حاصل خواهد شد.
وی اظهار داشت: امروزه باید روحانیون سطح توانایی علمی خود را ارتقا دهند چرا که اگر ائمه جماعتی توانایی پاسخگویی به سئوالات و شبهات مردم را نداشته باشد قطعا در جذب آنان به نماز موفق نخواهد شد.
گفتنی است در پایان این مراسم از مهندس فرهاد فرزانه به دلیل عضو فعال شورای اقامه نماز اداره کل تقدیر به عمل آمد.
همچنین  لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یادبود به نونهالانی که به سن تکلیف رسیده بودند، اهدا شد.