مسیر 6کیلومتر افتتاح شده درمحور سامن بروجرد از ایمنی مناسب برخوردار است

معاون مدیر کل و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان ملایر در رابطه با مصاحبه سرهنگ عزیزی درمورد تصادف اخیر در محور سامن- بروجرد گفت: محور سامن بروجرددر حوزه استحفاظی  استان  و در محدوده ای که اخیرا به طول 6 کیلومتر افتتاح شده از ایمنی مناسب  برخوردار است و علائم ایمنی استاندارد و خط کشی کامل اجرا گردیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان" مهندس صارمی "گفت : پس از انتزاع اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ایمن سازی و نگهداری راههای موجود به عهده اداره کل راه و شهرسازی نمی باشد

وی ادامه داد:این اداره  وظیفه ساخت و توسعه راههای جدید را برعهده دارد که در این راستا اقدام به احداث چهارخطه محور سامن بروجرد نموده است و از طریق واگذاری پروژه به پیمانکار واجد صلاحیت و مشاور پروژه مذکور را به اتمام رسانده است که البته محل اعتبار پروژه مذکور از محل اعتبارات و بودجه سازمان راهداری است.

وی یادآورشد: هیچ راهی در استان به اندازه مسیری که چند روز پیش در دهه مبارک فجر  افتتاح شد ایمن و دارای تابلو و علائم نیست. و برخلاف نظر پلیس راه تمامی مسایل ایمنی در مسیر افتتاح شده ،رعایت شده است گواه عرایض بنده مردمی هستند که از محور فوق یکبار عبور کرده اند.

مهندس صارمی گفت: تصادف پنجشنبه شب گذشته نزدیک به یک کیلومتر بعد از انتهای مسیر افتتاح شده بود و دقیقا در پیچ پر حادثه و معروف یونس بوده است که هر ساله قربانیان زیادی می گیرد و به عقیده بنده به عنوان کارشناس حوزه راه ، علت تامه تصادف ،سبقت نا به جا و غیر مجاز راننده خودرو ، در پیچی به این خطرناکی است که باعث بروز چنین حادثه تاسف برانگیز و دردناک شده است .

علی رغم تاسف و اندوه فراوان در خصوص تصادف فوق صرفا به عنوان کارشناس چند نکته را به استحضار عزیزان می رسانم.

-1  مسئولیت امنیت ترافیک راههای موجود به عهده این اداره نمی باشد و این تصادف در مسیر موجود ، که دهها سال است در آن  تردد برقرار است حادث شده است.

-2 قبل از پیچ مذکور  اداره راهداری جهت جلوگیری از سرعت و هشدار چندین ردیف شیار لرزاننده عرضی اجرا نموده است.

-3 در خط وسط محور مذکور  اداره  راهداری و حمل و نقل جاده ای به جهت جلوگیری از سبقت غیرمجاز شیار لرزاننده طولی و خط سفید ممتد اجرا نموده است.

-4 تابلو های اخطاری و انتظامی  پیچ خطرناک قبل از ورودی پیچ مذکور توسط اداره  راهداری و حمل و نقل جاده ای نصب شده است.

-5 همچنین در فاصله یک کیلومتر قبل از منطقه مسکونی یونس مسیر چهارخطه با تابلو و علائم کامل با رعایت استاندارهای روز بین المللی از دو باند به یک باند کاهش مقطع داده و تصادف مذکور پس از طی منطقه مسکونی دقیقا در خروجی پیچ یونس وقوع پیدا کرده است، حال علت حادثه به پروژه افتتاح شده فاز اول چه ربطی دارد نمیدانم!

لازم به ذکر است در عصر روز حادثه بنده و همکاران در جهت کمک به اداره راهداری و در حضور فرمانده پلیس راه ملایر همدان جناب سرهنگ محمدی اقدام به تجدید خط ممتد وسط محور تا پس از پیچ محل وقوع حادثه نموده ،  که این مهم جز در راستای خدمت به مردم نبوده است ولی راننده خاطی متاسفانه به خط ممتد نیز توجهی نداشته و با عبور از شیارهای لرززاننده این حادثه دلخراش را رغم زد .

در نهایت با  تاسف و تالم به نمایندگی از همکارانم و همه مردم به بازمانگان حادثه تسلیت عرض نموده و برای عزیزان از دست رفته علو درجات را از درگاه خداوند متعال خواستارم.