برگزاری زیارت پر فیض عاشورا در اداره کل راه و شهرسازی با حضور دکتر حاجی بابائی

به مناسبت گرامیداشت روز شهدا ، مراسم پر فیض زیارت عاشورا با حضور نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل راه و شهرسازی و کارکنان این اداره کل در محل نمازخانه برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، " دکتر حمید رضا حاجی بابائی" در این مراسم ضمن گرامیداشت روز شهدا عنوان کرد: همدان به دلیل موقعیت تاریخی و جغرافیایی از موقعیت استراتژیک برخوردار است و محورهای ارتباطی همدان را شاهراه استراتژیک راه آهن قرار داده که این شاهراه استانهای مرکز را به غرب و همسایه های غربی کشور وصل می کند.

وی با اشاره به اینکه همدان با دو بال راه آهن و آزادراه می تواند پرواز کند، گفت: در سال 83 با سفر مقام معظم رهبری به استان نیاز به راه آهن مطرح شد و در اردیبهشت 84 راه آهن تهران- همدان- سنندج مصوب شد که نتیجه آن افتتاح راه آهن همدان- مشهد و همدان- تهران بود .

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بیان کرد: آزادراه ساوه به همدان نیز در سال 78 مصوب شد و با پیگیری های انجام شده امروز کار به جایی رسیده که فامنین به تهران به پیشانی غرب تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه کلانشهر شدن همدان در سال 1387 مصوب شد، اظهار کرد: این پروژه جزء نیازهای اساسی و اضطراری مردم استان و شهر همدان است زیرا همدان با جمعیت رو به افزایش مواجه بوده و نقشی در منطقه غرب دارد که نشان می‌دهد شهری بین‌المللی خواهد شد.

دکتر حاجی بابائی با اشاره به اینکه از همه دعوت می‌کنیم برای زندگی به همدان بیایند، گفت: ما می‌خواهیم همدان را بزرگ کنیم و این قطب بودن قرار است یک منطقه را مدیریت کند و برای تحقق این مهم باید آنقدر بزرگ باشد که از پس آن برآید.

وی خطاب به کارکنان راه و شهرسازی گفت: اگر هر کدام از ما کار خود را درست و دقیق انجام بدهیم مملکت هیچ مشکلی نخواهد داشت .

وی ادامه داد: امکان ندارد در این کشور کاری بخواهیم انجام که به نتیجه نرسد ممکن است طولانی بشود ولی به سرانجام می رسد.

قبل از صحبت های آقای دکتر حاجی بابائی،  مهندس ربانی ارشد مدیر کل راه و شهرسازی نیز ضمن خوش آمد گویی از ایشان و دیگر نمایندگان مردم درخواست نمود : با توجه به گستردگی وظایف راه و شهرسازی و زحمات همکاران و نیز پایین بودن حقوق و مزایای آنان ،  در تدوین قوانین و  بودجه ، نگاه ویژه ای به  معیشت همکاران کارمند به ویژه کارکنان ادارات کل راه و شهرسازی داشته باشند.